Zasłony do salonu - nowoczesne aranżacje - iDESCU
Loading page icon iDESCU

Zasłony do salonu - nowoczesne aranżacje

Nowoczesne i spokojne aranżacje do salonu - iDESCU

W nowoczesnych aranżacjach zasłon do salonu spotkamy też rozwiązania bardziej awangardowe i kontrastowe, wprowadzające elementy dekoracyjnego „szaleństwa”. Są to z reguły dobrze dobrane detale, świetnie dopełniające minimalistyczną całość.

Poniżej zaprezentujemy Państwu kilka odsłon tego samego salonu, ozdobionego różnymi wariantami nowoczesnych zasłon. Nie ma bowiem lepszego sposobu na opowiedzenie o wnętrzu i stylu, niż zaprezentowanie go na zdjęciu…

Największą wątpliwością, jaką zgłaszali nam nasi klienci było:

zasłona nie jest tania, a ja nie potrafię wyobrazić jej sobie na moim oknie, jaki wzór będzie pasował najlepiej? To nareszcie jest proste, przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatną aplikację iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu okna (wykonanym smartfonem) można już zobaczyć jak się będą prezentować różne typy/ wzory zasłon. Na własnym oknie można zobaczyć wizualizacje zasłon, dobierać i podstawiać do nich różne materiały. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonej" zasłony bezpośrednio z aplikacji, zostanie ona uszyta zgodnie z indywidualną wizualizacją i wprowadzonymi rozmiarami.

Nowoczesne i spokojne

Przedstawiona na zdjęciu kompozycja okienna to typowy przykład stylu nowoczesnego. Nie widzimy tutaj praktycznie żadnych dodatkowych ozdobników, tkanina z prostymi i równo ułożonymi falbanami zasłon dobrana została ze stonowanej palety barw. Zasłony te nadają wnętrzu spokojny charakter i zgodnie ze współczesnymi trendami aranżacyjnymi bardzo dobrze komponują się z pozostałymi elementami salonu.

Zasłona zamontowana została na szynie podsufitowej, na tzw. Systemie KS, które to rozwiązanie montażowe stanowi świetne dopełnienie nowoczesnej aranżacji. Jego zastosowanie istotnie upraszcza zawieszenie zasłony oraz zapewnia równomierne ułożenie jej fałd.

Nowocześnie i awangardowo - w kolorze magenta

Bez wątpienia kolor magenta nie jest typowym kolorem wykorzystywanym do dekoracji naszych salonów. Prawdopodobnie wkrótce to się jednak zmieni, kolor magenta został przez projektantów wybrany jako jeden z wiodących kolorów 2023r. I słusznie, jest to piękny kolor, który często proponujemy naszym klientom do rozważenie dla dekoracji ich okien. Przedstawiona niżej kompozycja oczywiście zalicza się do kategorii aranżacji nowoczesnych. Nadal mamy tu do czynienia z prostą zasłoną i ze zminimalizowaną formą. Jednak tkanina i emocje, które ona wprowadza, są całkowicie odmienne od wrażeń towarzyszących wcześniejszej dekoracji. To wnętrze emanuje radością, jest energetyczne i wesołe. Z uwagi na intensywność zastosowanych kolorów jest to świetna propozycja na nowoczesną aranżację sezonową. [video]

Z drugiej strony, czy tylko sezonową...? To nasze radosne kolorowe wnętrze i nasza radość w nim przebywania...

Nowoczesne i eleganckie

Butelkowa zieleń należy do tzw. „palety kolorów Ziemi”, zestawienia najbardziej modnych barw bieżącego sezonu. Przedstawiona poniżej aranżacja to przykład nowoczesnej elegancji w modnym wydaniu. Zastosowana tkanina to welwet, charakteryzujący się miękkością i delikatnością w dotyku.

Występuje w wersji matowej (bardziej stonowanej) i z połyskiem, nadającym tkaninie/ wnętrzu bardziej luksusowy charakter. Welwet podświetlony choćby odrobiną słońca czy światła mieni się delikatnym blaskiem, wprowadzając do salonu komfortowe akcenty. Nowocześnie i zarazem w stylu „glamour” – miękkie i matowe welwety idealnie nadają się do tej roli.

Nowocześnie w klasycznym wnętrzu

Styl klasyczny w połączeniu z nowoczesnymi aranżacjami zasłon to przede wszystkim zestawienie minimalistycznej formy z urokiem klasycznych mebli. Elementami łączącymi te style są z reguły dobrze dobrane dodatki, w rodzaju poduszek, narzut czy szali zdobiących stoły, wykonane z tego samego (lub podobnego) materiału co zasłony. Paleta barw to z reguły kolory z o stonowanych odcieniach, gładkie lub z drobnym wzorem, tak aby nie wprowadzać już dodatkowych kontrastów do ozdobnych, klasycznych mebli.

Dobrze dobrane nowoczesne zasłony i dodatki tekstylne w połączeniu z klasycznymi meblami potrafią stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Jednocześnie z uwagi na zachowany umiar w elementach ozdobnych będzie to salon który długo się nie znudzi mieszkańcom, w którym chętnie przebywamy i którego aranżacja będzie wzbudzać zachwyt odwiedzających. [video]

Jak mierzyć zasłony na wymiar

Odpowiednie zmierzenie przestrzeni okiennej, celem zamówienia idealnie dopasowanych nowoczesnych zasłon do salonu jest czynnością stosunkowo prostą, jednak ciągle spotykamy się z pytaniami w tym zakresie. Dla tych z Państwa, którzy pierwszy raz stają przed tym zagadnieniem przygotowaliśmy krótki film, który (jak mamy nadzieję) błyskawicznie rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Natomiast odnośnie zasad prania i konserwacji tkanin (zasłon, firan, rolet rzymskich) - piszemy w naszym kolejnym wpisie blogowym: "Jak prać rolety rzymskie, firanki, zasłony".

Aplikacja do wizualizacji zasłon, firan i rolet na tle zdjęcia okna

Dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań dekoracyjnych przygotowaliśmy coś specjalnego - aplikację iDESCU do szybkiego tworzenia wizualizacji zasłon, firan, rolet rzymskich czy paneli na tle zdjęcia własnego okna. Więcej w zakładce APP IDESCU oraz krótkim filmie prezentującym możliwości aplikacji: "Jak korzystać z aplikacji iDESCU, zaprojektować i zamówić firany, zasłony, rolety"

Zapraszamy również do naszych salonów stacjonarnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie

Pobierz app iDESCU

Pobierz app iDESCU

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji

dobierzesz dekorację do swojego wnętrza, zobaczysz wszystko na zdjęciu własnego okna.


Sklep internetowy

Sklep internetowy

Nie potrzebujesz wizualizacji, wolisz kupować bardziej tradycyjnie? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz APP iDESCU

Pobierz APP iDESCU

Sklep internetowy