Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023 - iDESCU
Loading page icon iDESCU

Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023r

Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023r

Wbrew temu, co sugeruje hasło „trendy wnętrzarskie” na modę w dekoracji naszych wnętrz bardzo duży wpływ mają procesy zachodzące w otoczeniu zewnętrznym. Świat mierzy się z nowymi wyzwaniami, zmieniają się nasze potrzeby i priorytety, m.in. te czynniki mają znaczący wpływ na to, czym będziemy się otaczać w nadchodzącym roku i w jakich wnętrzach będziemy przebywać.

Największym problemem, jaki zgłaszali nam nasi klienci było:

"...te wszystkie piękne tkaniny nie są tanie, a ja nie potrafię ich sobie wyobrazić na moim oknie, co najlepiej będzie pasować?" To nareszcie jest proste, przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatną aplikację iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu okna (wykonanym smartfonem) można już zobaczyć jak się będą prezentować różne typy zasłon, rolet rzymskich czy firan. Zobaczysz na Twoim własnym oknie, wizualizacje wykonanane z modnych obecnie materiałów, tak ze stylu eco jak i innych. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonej" aranżacji bezpośrednio z aplikacji, zostanie ona uszyta zgodnie z Twoją wizualizacją.

Ekologia w 2023, czyli styl eko, a w nim zasłony i rolety rzymskie

Dla nikogo nie jest już chyba zaskoczeniem, że wreszcie zaczynamy doceniać naturę i wnętrza w stylu eko. Ekologia przejawia się nie tylko w fakturach tkanin, ale i we wzornictwie mebli oraz wszelkich ekologicznych rozwiązaniach, służących oszczędzaniu wody i energii.

A więc znacznie chętniej sięgniemy po inspiracje z natury i naturalne materiały takie jak len, bawełna, ratan, bambus, wełna czy drewno. W dodatku- niekoniecznie muszą być to produkty nowe, z tzw. pierwszej ręki. Załamały się łańcuchy dostaw, ceny wystrzeliły w górę, wyczerpujemy zasoby naturalne- używajmy powtórnie. Jednak w przypadku tkanin, które dłuższy czas zdobiły nasze okna i wyblakły już od słońca- ten ostatni postulat "eco-being" niestety się nie sprawdzi...

Proste szare zasłony, czy rolety rzymskie do kuchni doskonale wkomponują się w taki styl wnętrza, styl eko. Dzięki tego rodzaju aranżacjom uzyskamy we wnętrzu harmonię i elegancką prostotę.

Ekologia to również aspekt izolacyjny i tym samym oszczędności energii, jakie niesie ze sobą zastosowanie zasłon i rolet jako dekoracji okien. Zasłaniana na noc zasłona to dodatkowe docieplenie okna i ściany porównywalna z warstwą kilku centymetrów styropianu. W krajach takich jak Polska, gdzie koszt energii do ogrzania budynków stał się wprost przytłaczający – szeroko rozumiany styl eco będzie podbijał nasze wnętrza szybkim nurtem, będąc przyjaznym tak dla Ziemi jak i portfela… (więcej– w naszym artykule "Zasłony na oknie - estetyka oraz oszczędność na kosztach ogrzewania")

Zasłony butelkowa zieleń czy w kolorach ziemi?

Modne wnętrze ekologiczne to również takie, w którym króluje zieleń w różnych odcieniach.

Zasłony w kolorze butelkowej zieleni nie tyko doskonale sprawdzą się w salonie, ale można je również z powodzeniem wykorzystać w wyciszonym domowym biurze. Taka aranżacja okienna uspokaja i stanowi zarazem ukłon w stronę uszanowania naszej prywatności, którą coraz bardziej sobie cenimy. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden walor zasłon, rolet rzymskich i firan, a mianowicie ich funkcjonalność. Nie tylko zacieniają nasze wnętrza (mocno lub subtelnie) ale jednocześnie umożliwiają regulację doświetlenia w zależności od naszych upodobań i potrzeb. Firany dobrane w nowoczesnym stylu zapewniają jednocześnie prywatność i dostęp do światła słonecznego, co ma znaczący wpływ na nasz nastrój i koncentrację.

Magenta - kolor roku 2023

Czy tylko zieleń i kolory ziemi? Podążając za trendami roku 2023 trzeba dopowiedzieć, że zdecydowanie nie. Dla osób poszukujących niekonwencjonalnych i oryginalnych rozwiązań z pomocą radośnie przychodzi magenta...

To bardzo modny kolor – chyba najmocniej eksponowany kolor roku 2023. Potencjał magenta i jego odcieni zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta. „Trendy” i nowoczesne dekoracje okien- to te utrzymane w kolorze magenta i w jego odcieniach. Na pewno zapewnią wnętrzu niepowtarzalny klimat, wniosą do niego wiele pozytywnej energii, radości i wręcz już wiosennego powiewu świeżości.

Ich dodatkowym walorem jest optyczne powiększenie pomieszczeń. Magenta to nasz ulubiony kolor, nasz kolor firmowy. Jego potencjał przemiany wnętrza prezentujemy w osobnym wpisie blogowym, gdzie można zobaczyć zdjęcia z realizacji m.in. w tym kolorze: "Zasłony do salonu - nowoczesne aranżacje".

Co ponadto? Łączenie – faktur, tkanin, kolorów, odcieni, rodzajów materiałów, ale dobrze do siebie dobranych wizualnie . Łamanie zasad i zabawa kontrastami oraz kolorami pozwoli, by zadbać o siebie samego i o swój dobrostan psychiczny, tak bardzo ostatnio nadszarpnięty. Mało kto zdaje sobie sprawę z wielkiego wpływu koloru na nasze samopoczucie, a żaden inny element dekoracji wnętrza nie oddziaływuje kolorem tak mocno jak zasłona, roleta rzymska czy panel...

Style roku 2023 - urban jungle i biofilia

W roku 2023 nadal też w modzie będą style urban jungle oraz biofilia. Te trendy znajdują już od jakiegoś czasu swoje odbicie w aranżacjach okiennych i niech już na stałe zagości w naszych oknach moda na zasłony i firany z motywami roślinnymi. Nie tylko wyglądają pięknie, ale mają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i psychikę mieszkańców.

Poczucie wspólnoty z otaczającą przyrodą, zamiłowanie do wszystkiego, co ma związek ze środowiskiem naturalnym - na pewno będzie bardzo silne w roku 2023.

Trendy wnętrzarskie 2023 wychodzą naprzeciw potrzebom człowieka XXI wieku. Style urządzania, kolorystyka, forma, faktura, rodzaje materiałów, którymi będziemy się otaczać zdecydowanie współgrają z naszymi potrzebami. Organizowanie przestrzeni wokół siebie zgodnie z trendami nowego roku pozwoli niewątpliwie docenić zacisze domowe, w którym spędzamy dużo czasu. Na pewno dużą uwagę skupi na sobie kolor magenta – wybrany kolorem roku 2023. Ma on być inspiracją do odważnego podejmowania nowych działań, z energią i pewnością siebie. A zatem…niech będzie natchnieniem do niekonwencjonalnych rozwiązań wnętrzarskich i dobrych zmian w naszym otoczeniu... :)

Dla "bezpiecznej estetycznie" zabawy kolorami rekomendujemy skorzystanie z naszej bezpłatnej aplikacji do wizualizacji na tle zdjęcia okna. Łączenie stylów i wzorów jest bardzo interesującym trendem, ale niestety łatwo w nim o wizualną katastrofę… Aplikacja iDESCU umożliwia przetestowanie różnych kompozycji na tle zdjęcia własnego okna, zrobionego smartfonem. Widząc na wizualizacji efekt naszej „zabawy kontrastami”  – unikniemy ewentualnych przyszłych rozczarowań po zakupie... Poniżej krótki film, prezentujący łatwość wizualizacji z app iDESCU.

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz

Pobierz