Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023 - iDESCU
Loading page icon iDESCU

Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023r

Trendy wnętrzarskie w dekoracji okien, moda na 2023r

Wbrew temu, co sugeruje hasło „trendy wnętrzarskie” na modę w dekoracji naszych wnętrz bardzo duży wpływ mają procesy zachodzące w otoczeniu zewnętrznym. Świat mierzy się z nowymi wyzwaniami, zmieniają się nasze potrzeby i priorytety, m.in. te czynniki mają znaczący wpływ na to, czym będziemy się otaczać w nadchodzącym roku i w jakich wnętrzach będziemy przebywać.

Największym problemem, jaki zgłaszali nam nasi klienci było:

"...te wszystkie piękne tkaniny nie są tanie, a ja nie potrafię ich sobie wyobrazić na moim oknie, co najlepiej będzie pasować?" To nareszcie jest proste, przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatną aplikację iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu okna (wykonanym smartfonem) można już zobaczyć jak się będą prezentować różne typy zasłon, rolet rzymskich czy firan. Zobaczysz na Twoim własnym oknie, wizualizacje wykonanane z modnych obecnie materiałów, tak ze stylu eco jak i innych. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonej" aranżacji bezpośrednio z aplikacji, zostanie ona uszyta zgodnie z Twoją wizualizacją.

Ekologia w 2023, czyli styl eko, a w nim zasłony i rolety rzymskie

Dla nikogo nie jest już chyba zaskoczeniem, że wreszcie zaczynamy doceniać naturę i wnętrza w stylu eko. Ekologia przejawia się nie tylko w fakturach tkanin, ale i we wzornictwie mebli oraz wszelkich ekologicznych rozwiązaniach, służących oszczędzaniu wody i energii.

A więc znacznie chętniej sięgniemy po inspiracje z natury i naturalne materiały takie jak len, bawełna, ratan, bambus, wełna czy drewno. W dodatku- niekoniecznie muszą być to produkty nowe, z tzw. pierwszej ręki. Załamały się łańcuchy dostaw, ceny wystrzeliły w górę, wyczerpujemy zasoby naturalne- używajmy powtórnie. Jednak w przypadku tkanin, które dłuższy czas zdobiły nasze okna i wyblakły już od słońca- ten ostatni postulat "eco-being" niestety się nie sprawdzi...

Proste szare zasłony, czy rolety rzymskie do kuchni doskonale wkomponują się w taki styl wnętrza, styl eko. Dzięki tego rodzaju aranżacjom uzyskamy we wnętrzu harmonię i elegancką prostotę.

Ekologia to również aspekt izolacyjny i tym samym oszczędności energii, jakie niesie ze sobą zastosowanie zasłon i rolet jako dekoracji okien. Zasłaniana na noc zasłona to dodatkowe docieplenie okna i ściany porównywalna z warstwą kilku centymetrów styropianu. W krajach takich jak Polska, gdzie koszt energii do ogrzania budynków stał się wprost przytłaczający – szeroko rozumiany styl eco będzie podbijał nasze wnętrza szybkim nurtem, będąc przyjaznym tak dla Ziemi jak i portfela… (więcej– w naszym artykule "Zasłony na oknie - estetyka oraz oszczędność na kosztach ogrzewania")

Zasłony butelkowa zieleń czy w kolorach ziemi?

Modne wnętrze ekologiczne to również takie, w którym króluje zieleń w różnych odcieniach.

Zasłony w kolorze butelkowej zieleni nie tyko doskonale sprawdzą się w salonie, ale można je również z powodzeniem wykorzystać w wyciszonym domowym biurze. Taka aranżacja okienna uspokaja i stanowi zarazem ukłon w stronę uszanowania naszej prywatności, którą coraz bardziej sobie cenimy. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden walor zasłon, rolet rzymskich i firan, a mianowicie ich funkcjonalność. Nie tylko zacieniają nasze wnętrza (mocno lub subtelnie) ale jednocześnie umożliwiają regulację doświetlenia w zależności od naszych upodobań i potrzeb. Firany dobrane w nowoczesnym stylu zapewniają jednocześnie prywatność i dostęp do światła słonecznego, co ma znaczący wpływ na nasz nastrój i koncentrację.

Magenta - kolor roku 2023

Czy tylko zieleń i kolory ziemi? Podążając za trendami roku 2023 trzeba dopowiedzieć, że zdecydowanie nie. Dla osób poszukujących niekonwencjonalnych i oryginalnych rozwiązań z pomocą radośnie przychodzi magenta...

To bardzo modny kolor – chyba najmocniej eksponowany kolor roku 2023. Potencjał magenta i jego odcieni zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta. „Trendy” i nowoczesne dekoracje okien- to te utrzymane w kolorze magenta i w jego odcieniach. Na pewno zapewnią wnętrzu niepowtarzalny klimat, wniosą do niego wiele pozytywnej energii, radości i wręcz już wiosennego powiewu świeżości.

Ich dodatkowym walorem jest optyczne powiększenie pomieszczeń. Magenta to nasz ulubiony kolor, nasz kolor firmowy. Jego potencjał przemiany wnętrza prezentujemy w osobnym wpisie blogowym, gdzie można zobaczyć zdjęcia z realizacji m.in. w tym kolorze: "Zasłony do salonu - nowoczesne aranżacje".

Co ponadto? Łączenie – faktur, tkanin, kolorów, odcieni, rodzajów materiałów, ale dobrze do siebie dobranych wizualnie . Łamanie zasad i zabawa kontrastami oraz kolorami pozwoli, by zadbać o siebie samego i o swój dobrostan psychiczny, tak bardzo ostatnio nadszarpnięty. Mało kto zdaje sobie sprawę z wielkiego wpływu koloru na nasze samopoczucie, a żaden inny element dekoracji wnętrza nie oddziaływuje kolorem tak mocno jak zasłona, roleta rzymska czy panel...

Style roku 2023 - urban jungle i biofilia

W roku 2023 nadal też w modzie będą style urban jungle oraz biofilia. Te trendy znajdują już od jakiegoś czasu swoje odbicie w aranżacjach okiennych i niech już na stałe zagości w naszych oknach moda na zasłony i firany z motywami roślinnymi. Nie tylko wyglądają pięknie, ale mają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i psychikę mieszkańców.

Poczucie wspólnoty z otaczającą przyrodą, zamiłowanie do wszystkiego, co ma związek ze środowiskiem naturalnym - na pewno będzie bardzo silne w roku 2023.

Trendy wnętrzarskie 2023 wychodzą naprzeciw potrzebom człowieka XXI wieku. Style urządzania, kolorystyka, forma, faktura, rodzaje materiałów, którymi będziemy się otaczać zdecydowanie współgrają z naszymi potrzebami. Organizowanie przestrzeni wokół siebie zgodnie z trendami nowego roku pozwoli niewątpliwie docenić zacisze domowe, w którym spędzamy dużo czasu. Na pewno dużą uwagę skupi na sobie kolor magenta – wybrany kolorem roku 2023. Ma on być inspiracją do odważnego podejmowania nowych działań, z energią i pewnością siebie. A zatem…niech będzie natchnieniem do niekonwencjonalnych rozwiązań wnętrzarskich i dobrych zmian w naszym otoczeniu... :)

Dla "bezpiecznej estetycznie" zabawy kolorami rekomendujemy skorzystanie z naszej bezpłatnej aplikacji do wizualizacji na tle zdjęcia okna. Łączenie stylów i wzorów jest bardzo interesującym trendem, ale niestety łatwo w nim o wizualną katastrofę… Aplikacja iDESCU umożliwia przetestowanie różnych kompozycji na tle zdjęcia własnego okna, zrobionego smartfonem. Widząc na wizualizacji efekt naszej „zabawy kontrastami”  – unikniemy ewentualnych przyszłych rozczarowań po zakupie... Poniżej krótki film, prezentujący łatwość wizualizacji z app iDESCU.

Pobierz app iDESCU

Pobierz app iDESCU

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji

dobierzesz dekorację do swojego wnętrza, zobaczysz wszystko na zdjęciu własnego okna.


Sklep internetowy

Sklep internetowy

Nie potrzebujesz wizualizacji, wolisz kupować bardziej tradycyjnie? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz APP iDESCU

Pobierz APP iDESCU

Sklep internetowy