Szary salon - jakie dodatki pomogą go ożywić? - iDESCU
Loading page icon iDESCU

Szary salon - jakie dodatki pomogą go ożywić?

Szary salon - jakie dodatki pomogą go ozywic?

Gdyby przyjrzeć się trendom wnętrzarskim z ostatnich kilkudziesięciu lat, można by zauważyć, że szary kolor ścian nigdy nie był szczególnie popularny. Ba! Przez długi czas uważano go wręcz za nijaki – ani biały, ani czarny, ani tak piękny jak inne, bardziej nasycone barwy. Skąd więc moda na szarości, z którą mamy do czynienia w ostatnich latach?

Salon z szarymi ścianami - z czym łączyć?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć szare ściany w salonie z meblami i dodatkami w podobnych, stosowanych odcieniach. Uzyskany w ten sposób efekt będzie spójny i elegancki. W czym więc problem? Na pewno znajdzie się spore grono osób, dla których zasłony szare w salonie w tym samym kolorze będą… nudne.

Z tego powodu warto przynajmniej rozważyć wprowadzenie do takiej aranżacji odrobiny koloru, np. pod postacią pięknych zasłon w odmiennym odcieniu. Dlaczego właśnie ten element dekoracyjny tak świetnie sprawdza się w roli takiego kontrastującego dodatku? Po pierwsze, okno jest właśnie tą częścią pomieszczenia, która najbardziej skupia na sobie wzrok ze względu na wpadające przez nie naturalne światło. Po drugie, zasłona to taki element, który można łatwo wymienić, gdy zmienisz koncepcję dotyczącą wyglądu wnętrza. Daje Ci to pełną swobodę w kształtowaniu aranżacji przy użyciu różnych kolorów – gdy Ci się znudzą, po prostu wybierzesz inne zasłony do szarego salonu.

Zasłony w szarym salonie - inspiracje

Pierwszy pomysł, jaki zwykle wpada do głowy w przypadku szarego salonu to zasłony w tej samej barwie. Jeśli już zdecydujesz się na taki monochromatyczny design, spróbuj zabawić się różnymi odcieniami szarości, zestawiając je ze sobą i sprawdzając, jak wyglądają razem. Popielaty, mysi, gołębi, stalowy, grafitowy, marengo, antracytowy – dostępnych opcji zdecydowanie nie brakuje.

Pamiętaj tylko o jednej zasadzie, a mianowicie: jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, ciemne mogą ją natomiast pomniejszać. Zaplanuj ich ułożenie w taki sposób, aby proporcje pokoju wyglądały jak najkorzystniej. W stuprocentowo szarym wnętrzu dużą rolę odgrywa także światło. Jeśli wybierzesz takie o ciepłej barwie, szary kolor ścian i zasłon zyska na przytulności. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy do wnętrza wpada stosunkowo mało naturalnego światła, a tym samym znajdujące się w nim szare tony mają zimny charakter i wymagają ocieplenia.

Jaki kolor zasłon do szarego salony wybrać, aby zyskać minimalistyczny i elegancki efekt? Najbezpieczniejszymi barwami będą te, które składają się na szarość: czerń i biel. Zestawienie tych trzech kolorów najlepiej wpasuje się w przestrzenie utrzymane w stylu nowoczesnym, a także te urządzone industrialnie lub po nowojorsku. Taką aranżację warto również rozszerzyć o meble z naturalnego drewna lub o wyglądzie tego szlachetnego materiału.

Załóżmy jednak, że chcesz jeszcze inaczej zaaranżować swój szary salon. Jakie zasłony wybrać, by ciekawie kontrastowały ze ścianami, a całość była spójna w odbiorze? Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w zasadzie każda mocna barwa wygląda dobrze w połączeniu z tak neutralną bazą, jaką stanowi szara ściana w salonie. Pomyśl więc o tym, jak wyobrażasz sobie resztę pomieszczenia oraz jaki kolor najbardziej do Ciebie przemawia. Energetyzująca limonka? Spokojny, chłodny granat lub błękit? A może coś bardziej szalonego, jak fuksja czy magenta? Takie barwne akcenty wcale nie muszą przeważać we wnętrzu, a nawet nie powinny. Aby uzyskać spójny efekt, wystarczy zestawić kolorowe zasłony do salonu z drobnym dodatkiem w tej samej barwie – np. doniczką, poduszką na kanapie czy wazonem.

Największą wątpliwością, jaką zgłaszali nam nasi klienci było:

"dobre zasłony nie są tanie, jest tyle możliwości, a ja nie potrafię wyobrazić sobie ich na moim oknie, co pasuje najlepiej?"
To nareszcie jest proste, dzięki naszej bezpłatnej app iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu Twojego okna (wykonanym smartfonem) zobaczysz jak się będą prezentować różne typy i materiały zasłon na Twoim własnym oknie. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonych" zasłon bezpośrednio z aplikacji.

Więcej o aplikacji w zakładce APP IDESCU oraz krótkim video prezentującym jej możliwości: "Jak korzystać z aplikacji iDESCU, zaprojektować i zamówić firany, zasłony, rolety"

Zapraszamy również do naszych salonów stacjonarnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie

Pobierz app iDESCU

Pobierz app iDESCU

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji

dobierzesz dekorację do swojego wnętrza, zobaczysz wszystko na zdjęciu własnego okna.


Sklep internetowy

Sklep internetowy

Nie potrzebujesz wizualizacji, wolisz kupować bardziej tradycyjnie? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz APP iDESCU

Pobierz APP iDESCU

Sklep internetowy