Rolety rzymskie do kuchni, czym się kierować przy wyborze, jak skonfigurować, kiedy stosować
Loading page icon iDESCU

Rolety rzymskie do kuchni: Czym się kierować przy wyborze? Doradzamy

Rolety rzymskie do kuchni: Czym się kierować przy wyborze? Doradzamy

Rolety rzymskie zastosowane w kuchni są uniwersalnym elementem dekoracji okna, dzięki czemu świetnie wpasują się do każdego typu wnętrza – zarówno kuchni w stylu skandynawskim, loftowym jak i glamour. Elementem umożliwiającym dopasowanie rolety do konkretnego stylu wnętrza jest materiał tkaniny, z której jest ona wykonana, a możliwości wyboru tkaniny mamy wprost nieograniczone.

Problemem, jaki zgłaszali nam nasi klienci było:

roleta nie jest tania, a ja nie potrafię wyobrazić jej sobie na moim oknie, z jakich materiałów najlepiej ją wykonać? To nareszcie jest proste, dzięki naszej aplikacji iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu okna (wykonanym smartfonem) można zobaczyć, jak będą się prezentować różne typy rolet rzymskich. Zobaczysz we własnym wnętrzu wizualizacje rolet, wybierasz czy wykonanych z jednego materiału, czy może z różnych materiałów. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonej" rolety bezpośrednio z aplikacji, zostanie ona uszyta zgodnie z Twoją wizualizacją.

Rolety w kuchni - najważniejsze zalety tej dekoracji okna

Roleta rzymska  sprawdzi się praktycznie na każdym oknie, niezależnie od jego szerokości czy wysokości. Jej obsługa jest niezwykle intuicyjna i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Wszystko za sprawą prostego mechanizmu koralikowego, służącego do podciągania i opuszczania rolety.
Zakładki rolety rzymskiej tworzą się automatycznie w trakcie jej podciągania, co umożliwia dowolne zasłanianie okna [video].
Tkanina zamontowana jest do mechanizmu rolety przy pomocy taśmy-rzep (velcro), co umożliwia łatwe jej odczepienie, jeżeli będzie taka potrzeba. Potrzeba tego rodzaju w kuchni występuje często, jest to przecież miejsce naszej intensywnej pracy z produktami spożywczymi. Łatwość demontażu tkaniny do prania lub czyszczenia to bez wątpienia bardzo istotna zaleta tej dekoracji okiennej (zobacz nasze krótkie video:  "Jak zdemontować roletę rzymską celem wyprania tkaniny rolety").

Zastosowanie taśmy-rzep to świetne rozwiązanie także wtedy, gdy chcemy wprowadzić zmiany w wystroju kuchni, bez wielkiego nakładu pracy i finansów. Wielokrotnie możemy wymieniać materiał, natomiast mechanizm rolety pozostaje wciąż ten sam (wystarczy zakupić go raz).
W ten prosty sposób możemy odmieniać wnętrze naszej kuchni, wprowadzając nową kolorystykę czy inne wzory tkaniny.
Roleta stanowi duży przestrzennie element dekoracyjny, tak więc wpływ wymiany tkaniny na zmianę estetyki i wyglądu całości pomieszczenia - będzie znaczny.

Rolety rzymskie - aspekt nasłonecznienia

W zależności od potrzeb i preferencji użytkowników, rolety rzymskie do kuchni mogą zaciemniać lub nie blokować zbytnio słońca wpadającego do pomieszczenia. Jest to zależne od typu tkaniny, jaką zastosujemy. Wariant prześwitujący materiału pozwala na przedostawanie się do wnętrza promieni słońca, jednocześnie chroniąc przed nadmierną jego ilością. Natomiast zaciemniające rolety rzymskie chronią przed dodatkowym nagrzewaniem się pomieszczenia, co jest istotne, gdyż temperatura w kuchni ulega już podwyższaniu w trakcie gotowania.

Jaki materiał wybrać na rolety rzymskie instalowane w kuchni?

Rolety do kuchni szyte w iDESCU to praktyczne, a zarazem stylowe rozwiązanie, które dodaje wnętrzu funkcjonalności. Decydując się na zakup tego elementu dekoracji kuchni, warto pamiętać o wyborze odpowiedniej tkaniny, gdyż rodzaj i jakość materiału, z którego wykonujemy rolety są w tym pomieszczeniu bardzo istotne. Ze względu na fakt, że kuchnia to miejsce w domu, które jest narażone na zabrudzenia i wilgoć, materiał z którego je wykonamy powinien cechować się trwałością i dobrą odpornością na plamy. Ważna jest też możliwość prania mechanicznego i usuwania zabrudzeń z użyciem chemicznych środków czyszczących. Pranie mechaniczne pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń i radość z nienagannego wyglądu naszej dekoracji okna.
Jak dobrać odpowiedni materiał na roletę w kuchni? Najlepiej w tym celu skonsultować się ze sprzedawcą, który znając właściwości oferowanych materiałów pomoże w wyborze.

Rolety rzymskie - sposób montażu

Roleta rzymska to dekoracja okienna, którą można zamontować na wiele sposobów. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika możemy skorzystać z kilku możliwości. Jedną z nich jest montaż rolety do ściany lub sufitu. Jest to popularne rozwiązanie umożliwiające zasłonięcie większości lub nawet całej wnęki okiennej. Wykonana i montowana w ten sposób roleta zajmuje większą powierzchnię, mocniej wpływa na aranżację wnętrza swoim kolorem czy teksturą. Wymaga jednak wywiercenia otworów i osadzenia kołków rozporowych, służących do zamontowania rolety. Dużo mniej wymagającym sposobem jest wykorzystanie bezinwazyjnych uchwytów do rolet rzymskich które montowane są na ramie okna. [więcej w artykule – Rolety rzymskie, montaż bez wiercenia]. Montaż na ramie okiennej pozwala na otwieranie okna wraz z roletą, bez konieczności podciągania rolety przed otwarciem okna.

W sytuacji, gdy nie zależy nam na podciąganiu lub opuszczaniu rolety, a chcemy cieszyć się funkcjonalnością i estetyką jaką ona oferuje - możemy niższym kosztem zamocować roletę na stałe. Są to tak zwane penele, rolety ozdobne, które nie wymagają mechanizmu, mocowane z reguły przy pomocy taśmy-rzep (wszytej w roletę po jednej stronie i przyklejone do ramy okna w jej drugiej części).

Rolety rzymskie na wymiar

A na koniec- video, prezentujące możliwości aplikacji iDESCU (na telefony Android i iOS), dzięki której można dobrać roletę rzymską z materiałów idealnie dopasowanych do własnego wnętrza. W aplikacji robisz zdjęcie okna i na jego tle dobierasz roletę rzymską, z pojedynczego materiału lub złożoną z różnych materiałów.
W aplikacji możesz też roletę od razu wycenić i łatwo zamówić, uszyjemy ją na wymiar i wyślemy kurierem.
Rolety rzymskie (wykonywane z jednolitych materiałów) możesz też zamówić w naszym sklepie internetowym.
I wszystko staje się proste...

Zapraszamy również do naszych salonów stacjonarnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie

Pobierz app iDESCU

Pobierz app iDESCU

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji

dobierzesz dekorację do swojego wnętrza, zobaczysz wszystko na zdjęciu własnego okna.


Sklep internetowy

Sklep internetowy

Nie potrzebujesz wizualizacji, wolisz kupować bardziej tradycyjnie? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz APP iDESCU

Pobierz APP iDESCU

Sklep internetowy