Rolety rzymskie do kuchni: Czym się kierować przy wyborze? Doradzamy
Loading page icon iDESCU

Rolety rzymskie do kuchni: Czym się kierować przy wyborze? Doradzamy

Rolety rzymskie do kuchni: Czym się kierować przy wyborze? Doradzamy

Zakładki rolety rzymskiej tworzą się automatycznie w trakcie podciągania rolety, co umożliwia dowolne zasłanianie okna.[video]

Największą wątpliwością, jaką zgłaszali nam nasi klienci było:

roleta rzymska nie jest tania, a ja nie potrafię wyobrazić jej sobie na moim oknie, z jakich materiałów najlepiej ją wykonać? To nareszcie jest proste, przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatną aplikację iDESCU.
W aplikacji, na zdjęciu okna (wykonanym smartfonem) można już zobaczyć jak się będą prezentować różne typy rolet rzymskich. Zobaczysz na Twoim własnym oknie wizualizacje rolet wykonanych z jednego materiału jak i z różnych materiałów. Istnieje też opcja zamówienia "stworzonej" rolety bezpośrednio z aplikacji, zostanie ona uszyta zgodnie z Twoją wizualizacją.

Rolety rzymskie do kuchni są uniwersalnym elementem wyposażenia, dzięki czemu świetnie wpasują się do każdego typu wnętrza – zarówno kuchni w stylu skandynawskim, loftowym jak i glamour. Elementem decydującym o dopasowaniu rolety do konkretnego stylu wnętrza jest materiał tkaniny, z której jest ona wykonana, a możliwości wyboru tkaniny mamy tutaj wprost nieograniczone.

Rolety rzymskie do kuchni - najważniejsze zalety tej dekoracji okna

Roleta rzymska do kuchni która sprawdzi się praktycznie na każdym oknie, niezależnie od jego szerokości czy wysokości. Jej obsługa jest niezwykle intuicyjna i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Wszystko za sprawą prostego mechanizmu koralikowego, służącego do podciągania i opuszczania rolety. Tkanina zamontowana jest do mechanizmu rolety przy pomocy taśmy-rzep (velcro), co umożliwia łatwe jej odczepienie, jeżeli będzie taka potrzeba. Potrzeba tego rodzaju w kuchni występuje często, jest to przecież miejsce naszej intensywnej pracy z produktami spożywczymi. Łatwość demontażu tkaniny do prania lub czyszczenia to bez wątpienia bardzo istotna zaleta tej dekoracji okiennej (zobacz nasze krótkie video: "Jak zdemontować roletę rzymską celem wyprania tkaniny rolety").

Zastosowanie taśmy-rzep to świetne rozwiązanie także wtedy, gdy chcemy wprowadzić drobne zmiany w wystroju kuchni, bez wielkiego nakładu pracy i finansów. Wielokrotnie możemy wymieniać materiał, natomiast mechanizm rolety pozostaje wciąż ten sam (oszczędność kosztu). W ten prosty sposób możemy istotnie przeprojektowywać wnętrze naszej kuchni, wprowadzając nową kolorystykę czy inne wzory tkaniny. Roleta stanowi duży przestrzennie element dekoracyjny, a wpływ wymiany tkaniny na przemianę estetyki i wygląd całości pomieszczenia - jest znaczny.

Rolety rzymskie do kuchni - aspekt nasłonecznienia

W zależności od potrzeb i preferencji użytkowników, rolety rzymskie do kuchni mogą zaciemniać lub nie blokować zbytnio słońca wpadającego do pomieszczenia. Jest to zależne od typu tkaniny, jaką zastosujemy. Wariant prześwitujący materiału pozwala na przedostawanie się do wnętrza promieni słońca, jednocześnie chroniąc przed nadmierną jego ilością. Natomiast przyciemniające rolety rzymskie chronią przed dodatkowym nagrzewaniem się pomieszczenia, co jest istotne, gdyż temperatura w kuchni ulega już podwyższaniu w trakcie gotowania.

Jaki materiał wybrać na rolety rzymskie do kuchni?

Rolety rzymskie do kuchni szyte w iDESCU to praktyczne, a zarazem stylowe rozwiązanie, które dodaje wnętrzu funkcjonalności. Decydując się na zakup tego elementu dekoracji kuchni, warto pamiętać o wyborze odpowiedniej tkaniny, gdyż rodzaj i jakość materiału, z którego wykonujemy rolety są w tym pomieszczeniu bardzo istotne. Ze względu na fakt, że kuchnia to miejsce w domu, które jest narażone na zabrudzenia i wilgoć, materiał z którego je wykonujemy powinien cechować się trwałością i dobrą odpornością na plamy. Ważna jest też możliwość prania mechanicznego i usuwania zabrudzeń z użyciem chemicznych środków czyszczących. Pranie mechaniczne pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń i cieszenie się nienagannym wyglądem naszej rolety.

Rolety rzymskie do kuchni - sposób montazu

Rolety rzymskie do kuchni to dekoracja okienna, którą można zamontować na wiele sposobów. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika możemy skorzystać z kilku możliwości. Jedną z nich jest montaż rolety do ściany lub sufitu. Jest to popularne rozwiązanie umożliwiające zasłonięcie większości lub nawet całej wnęki okiennej. Wykonana i montowana w ten sposób roleta zajmuje większą powierzchnię, mocniej wpływa na aranżację wnętrza swoim kolorem czy teksturą. Wymaga jednak montażu inwazyjnego, konieczne jest wywiercenie otworów służących do zamontowania rolety. Dużo mniej wymagającym sposobem jest wykorzystanie bezinwazyjnych uchwytów do rolet rzymskich które montowane są na ramie okna. [więcej w artykule – Rolety rzymskie, montaż bez wiercenia]. Montaż na ramie okiennej pozwala otwieranie okna wraz z roletą, bez konieczności podciągania rolety przed otwarciem bądź zamknięciem okna.

W sytuacji, gdy nie zależy nam na podciąganiu lub opuszczaniu rolety, a chcemy cieszyć się funkcjonalnością i estetyką jaką ona oferuje - możemy niższym kosztem zamocować roletę na stałe. Są to tak zwane penele, rolety ozdobne, które nie wymagają mechanizmu, mocowane z reguły przy pomocy taśmy-rzep (wszytej w roletę po jednej stronie i przyklejone do ramy okna w jej drugiej części).

Poniżej video, prezentujące możliwości app iDESCU, dzięki której można dobrać roletę rzymską idealnie dopasowaną do konkretnego wnętrza. W aplikacji robisz zdjęcie okna i na jego tle dobierasz roletę. I wszystko staje się proste.

Zapraszamy również do naszych salonów stacjonarnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz

Pobierz