Maskownica do karnisza - perfekcyjne dopełnienie dekoracji okna
Loading page icon iDESCU

Maskownica do karnisza - perfekcyjne dopełnienie dekoracji okna

Maskownica do karnisza - perfekcyjne dopełnienie dekoracji okna

Kiedy przydaje się listwa przysufitowa?

Widoczne gołym okiem elementy konstrukcyjne i montażowe sprawiają czasem, że wnętrze wygląda na niedokończone, surowe lub wręcz mało przytulne. Jeśli i Ty odnosisz takie wrażenie, patrząc na aranżację okna w salonie lub innym pomieszczeniu swojego domu, najwyższy czas coś z tym zrobić.

Z pomocą przychodzą tzw. listwy przysufitowe, które na dobrą sprawę spełniają podobną funkcję, co te montowane na styku posadzki i ściany. Zadaniem takiej blendy maskującej zamontowanej przy karniszu jest zasłonięcie tego nieestetycznego miejsca, w którym firana do salonu styka się z drążkiem i żabkami. Jej przeznaczeniem jest zatem poprawa wyglądu aranżacji pomieszczenia, a w szczególności jego strefy przyokiennej.

Listwa przysufitowa przyda się jednak nie tylko w przypadku klasycznego karnisza drążkowego. System KS co prawda jest bardziej estetyczny, ale wciąż może negatywnie wpływać na spójność wystroju pomieszczenia. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie maskownicy szyny sufitowej, wyeksponowana na niej firana lub zasłona do salonu zyska bardziej elegancki wyraz. To prosty sposób na to, by nadać luksusowy charakter każdemu wnętrzu i to niezależnie od tego, czy faktycznie jest wykończone przy użyciu ekskluzywnych materiałów, czy też nie.

O czym pamiętać, montując blendę maskującą?

Aby osłona karnisza spełniła swoją funkcję, czyli zamaskowała ten element i poprawiła estetykę aranżacji okna, powinna zostać zamontowana we właściwy sposób. Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek montażowych przygotowanych na bazie doświadczeń naszych klientów. Zapoznaj się z tym zanim przystąpisz do pracy, a efekt na pewno będzie fenomenalny.

Chociaż szerokie blendy wyglądają bardzo ciekawie, mogą sprawiać problemy w codziennym użytkowaniu. Zadbaj o to, aby wybrana przez Ciebie maskownica cechowała się taką szerokością, która nie utrudni wieszania firany. Najlepsza wysokość listwy sufitowej to od 10cm do 15cm, jest to wysokość przy której wygodnie operujemy ręką pod blendą.

  • Aby móc swobodnie manewrować ręką pod blendą podczas zapinania żabek, zachowaj co najmniej 10 centymetrowy odstęp między maskownicą a karniszem oraz 10 centymetrowy odstęp od karnisza do ściany. W przypadku karnisza podwójnego powinien on być jeszcze większy. Wygodna odległość do zamontowania listwy sufitowej od ściany to odległość 20cm-25cm. Karnisz natomiast montujemy pośrodku tej odległości, tak aby fałdy firan i zasłon układały się swobodnie, nie uciskane przez blendę bądź ścianę.

  • Jeśli zamierzasz powiesić firanę do salonu na systemie KS, musisz wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik: ułożenie materiału w plisy. Im większe fałdy materiału, tym większa musi być przerwa między blendą maskującą a karniszem. Najczęściej wystarczające okazuje się oddalenie tych elementów od siebie na ok. 25 cm, ale musisz dopasować to do własnej aranżacji okna. Co się stanie, jeśli odstęp będzie za mały? Materiał będzie nienaturalnie ściśnięty u góry, przez co cały projekt straci na estetyce. A jako że listwa przysufitowa spełnia głównie funkcję dekoracyjną, jej montaż nie będzie skutkować takim efektem, na jakim Ci zależało.

Niebanalna alternatywa dla klasycznej maskownicy karnisza

Nie masz możliwości zamontowania listwy sufitowej? Nie oznacza to, że musisz pozostać przy widocznym karniszu, który nie współgra z estetyką wnętrza. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni sposób upięcia firan i zasłon do pokoju. A mówiąc odpowiedni, mamy na myśli taki, który zasłania żabki i nadaje aranżacji okna dekoracyjny charakter.

Aby osiągnąć taki efekt, możesz wybrać firankę z taśmą marszczoną wszytą kilka centymetrów niżej niż zazwyczaj. W rezultacie tuż nad marszczeniem pozostanie tzw. ryszka, czyli niewielka falbanka materiału, która bez problemu zasłoni metalowe elementy służące do upięcia firany czy zasłony.

Więcej inspiracji dotyczących tego, jak efektownie upiąć firanę do salonu, znajdziesz w naszym artykule: Jak marszczyć firany i zasłony? Skuteczne i proste rozwiązania. Zobacz, czy któryś z naszych pomysłów wpadnie Ci w oko!

Aplikacja do wizualizacji firan, zasłon, rolet i paneli na tle zdjęcia okna

Miło nam poinformować, że nasza aplikacja iDESCU została już umieszczona do pobrania zarówno dla telefonów z systemem Android jak i iOS. Pozwala ona na szybkie tworzenie wizualizacji zasłon, firan, rolet rzymskich czy paneli na tle zdjęcia własnego okna. Więcej o aplikacji w zakładce APP IDESCU oraz krótkim video prezentującym jej możliwości: "Jak korzystać z aplikacji iDESCU, zaprojektować i zamówić firany, zasłony, rolety"

Zapraszamy również do naszych salonów stacjonarnych w Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie

Pobierz BEZPŁATNĄ app iDESCU i stwórz na ekranie smartfona swoją unikalną dekorację okienną.

To bardzo łatwe, robisz zdjęcie okna, aplikacja nałoży na nie zasłonę, firanę, roletę... I już widzisz, czy dany kolor pasuje do reszty pomieszczenia, czy dany wzór materiału komponuje się z innymi jego elementami.

Wizualizujesz, ale to nie wszystko, stworzone dekoracje możesz też u nas zamówić, uszyjemy je na wymiar i dostarczymy kurierem.

Wybór należy do Ciebie.

Pobierz

Pobierz